PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع اشکال ازویواز

mdishmi
20-09-12, 01:48
سلام
وقت همه دوستان بخیروخوشی:star:

گوشی ویواز من موقع شارژاشکال داشت بطوریکه تا3ساعت شارژکامل میشدولی چراغ نشانگرشارژباتری سبز نمیشد!!این وضع بود تا مدتی بعد باتری موبایلم بعد دوسال بلااستفاده شد وباتری نوجایگزین کردم در شارژاولیه هم همان مشکل قبلی تکرار شد!!

تا اینکه تصمیم گرفتم گوشی آپ گرید کنم چون حدس زدم مشکل از سیستم عامل گوشی باشه(چون قبلا بامشکلاتی مثل ذخیرهaccess pointوایرلس مواجه بودم)

موقع آپ گریدگوشی ارتباط باسرور قطع شد(ازشانس بد وآپ گرید ناتمام مانداز ان موقع هرچقدر سعی میکنم آپ گرید نمیشود ومشکل دیگری هم پیدا شده!ظاهرا باتری گوشی شارژ نمیشود!

سوالات من:

آیا شارژنشدن باتری نوگوشی بعد آپ گرید ناموفق بخاطر نبود سیستم عامل در گوشی است؟

آیامیتوانم از طریق کامپیوتر سیستم عامل گوشی را نصب وبارگذاری کنم؟

از لطف وراهنمایی شما ووقتی که برای خواندن مطلب من ورفع این مشکل می نمایید صمیمیانه ممنونم.:love_heart:

Arash_SE
20-09-12, 02:53
سلام دوست عزیز مشکل گوشی شما به احتمال زیاد نرم افزاریه و با فلش کردن گوشی رفع میشه.

در برنامه ی Sony PC Companion در قسمت Phone Software Update یه گزینه به نام Repair Phone هم هست که معمولا مشکلات نرم افزاری گوشی رو بر طرف می کنه. البته قطع شدن اتصال به سرور سونی حین آپدیت چیز جدیدی نیست و توصیه میشه که برای آپدیت از وی پی ان استفاده بشه.

اگر با روش بالا مشکل برطرف نشد با نرم افزارهای متفرقه مثل SE tool یا Omnius هم میشه گوشی رو فلش کرد که البته دردسرش بیشتره.

احتمال هم داره که مشکل سخت افزاری و از سوکت یا آی سی شارژ گوشی باشه. اگه با Repair یا فلش مشکل حل نشد مشکل سخت افزاری و گوشی باید تعمیر بشه.

mdishmi
20-09-12, 03:06
سلام ممنون ازراهنمایی

ولی وقتی گوشی آپ دیت میشه ظاهراحین آپ دیت سیستم عامل گوشی هم uninstall میشه چون وقتی گوشی به Sony PC Companionوصل کردم گوشی و نشاخت که شاید بدلیل نبود سیستم عامل برروی گوشی باشه!

آیابعدفلش میتوان گوشی آپ دیت کرد؟واگرنمیشه!میشه لااقل میتوان سیستم عامل خودگوشی رابرروی آن نصب کرد؟روش کارچگونه است؟ممنونم میشم برایم توضیح بدهبد.

بازهم ممنونم از لطف وراهنمایی شما وسایت مفیدوبی مانندgsmbax

Arash_SE
20-09-12, 03:32
دوست عزیز اگه سیستم عامل رو گوشی نباشه نه گوشی روشن میشه نه PC Companion گوشی رو می شناسه.

در واقع ممکنه بخشی از سیستم عامل مشکل پبدا کرده باشه که باید با همون Repair درست بشه. اگه PC Companion تحت هیچ شرایطی گوشی رو نشناسه تنها راه حل فلش کردنه.

فلش هم در اصل همون نصب دوباره ی سیستم عامل به روی گوشی هست و گوشی مثل روز اولش میشه و تمام اطلاعات روی حافظه ی داخلی گوشی پاک میشه.

بعد از فلش هم گوشی رو میشه آپدیت کرد. مگه اینکه از فریمورهای غیر رسمی استفاده بشه که نه به درد شما می خوره نه توصیه میشه.

البته دقت کنید که اول برنامه PC Companion رو اجرا و بعد گوشی رو با کابل usb به کامپیوتر متصل می کنید و در صورتی که برنامه مدل گوشی رو شناخت اقدام به آپدیت یا Repair می کنید.

mdishmi
20-09-12, 17:18
ممنونم از راهنمایی شما:Arash_SE

آرش جان باتری نویی که گرفتم وشارژنمیشه بدلیل همین نبود سیستم عامله یامشکل سخت افزاریه مثل خرابی خازن؟

خواستم گوشی فلش کنم ولی وقتی به بخش راهنمایی فلش وفریم ورها رفتم مطلبی نبود!من نمیتونم مطلبی ببینم یا مطلبی نیست؟(چون بااسم کاربری واردسایت شدم)

ممنونم از راهنماییت ای عزیز:ghost:

Arash_SE
20-09-12, 18:05
نه در مورد فلش مطلبی نیست.

در مورد مشکل هم که گفتم باید اول فلش کرد اگه حل نشد مشکل معلوم میشه که سخت افزاریه.

بعد بلاخره نگفتی که PC Companion گوشی رو می شناسه یا نه؟!

mdishmi
21-09-12, 14:55
نه نمیشناسه!

Arash_SE
22-09-12, 10:50
پس با SE Tool فلش کن. فایلش هم تو گوگل سرچ کنی پیدا می کنی.

mdishmi
23-12-12, 16:17
سلامArash-SEعزیزوهمه بچه های انجمن

وقت همگی بخیر وخوشی

مشکل قبلی من ظاهرا برطرف شد...مشکل از ایراد در کابل گوشی بود(قطعی داشت که باعث شده بودوسط آپ گرید کاناتمام بماندومابقی ماجرا...)

ولی مشکل اصلی که منومجبورکرده بود گوشی را آپ گرید کنم(که مشکلات بالا در ادامه آن پیش آمده بود)همچنان باقی است:

چندماه با ويوازم به مشکلات اساسي خوردم تا جايي که مي تونيد راهنمايي کنيديه دنيا ممنون...

من مدتيه که ويوازموبه شارژميزنم بعد3-3.5ساعت ميبينم که هيچ شارژي نشده!!باتري اصل از نمايندگي مرکزي خريدم وعوض کردم وهمينطور کابل شارژربازهم

مشکل باقيه!!(جالب اينکه گاهي باتعويض باتري قديمي ونومشکل حل ميشه ولي گاهي همون اول شارژاصلا چراغ شارژروشن نميشه وهمينطور خود گوشي

روشن نميشه!!):culpability:

گاهي هم شارژکامل ميشه(باسبزشدن چراغ شارژ يابدون او:يعني پرشدن نشانه گر شارژ)ولي بااينکه50درصد شارژ داره اخطار شارژتموم شدن ميده وخاموش ميشه!!:smileys22:

مشکل از کجاست چيکار بايد بکنم چه جوري حلش کنم بي نهايت ممنونم از لطف شما.:smileys54:

Arash_SE
23-12-12, 16:54
سلام. تقریبا بازم مشکلت همون جواب قبلی داره.

ببین به طور کلی مشکلات گوشی ها به دو دسته تقسیم میشن: سخت افزاری و نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری معمولا با برگردوندن گوشی به تنظیمات کارخانه یا در نهایت فلش کردن برطرف میشن.

مشکلات سخت افزاری هم معمولا مربوط به خرابی یک یا چند قطعه از گوشی میشه که در این مواقع معمولا کار به بردن گوشی نزد یک تعمیرکار می کشه.

مشکلی که الان گفتی من احتمال میدادم نرم افزاری باشه به خاطر این که گفتی گاهی وقتا 50درصد شارژ داره و پیغام کمبود شارژ رو میده. اما از طرفی هم وقتی میگی با تعویض باتری گاهی اوقات مشکل حل میشه و یا علیرغم داشتن شارژ گوشی خاموش میشه این بیشتر به یک مشکل سخت افزاری بر می گرده.

من توصیه می کنم گوشی رو به یک تعمیرکار مجرب نشون بدی.

Soheil
23-12-12, 17:06
سلامArash-SEعزیزوهمه بچه های انجمنوقت همگی بخیر وخوشیمشکل قبلی من ظاهرا برطرف شد...مشکل از ایراد در کابل گوشی بود(قطعی داشت که باعث شده بودوسط آپ گرید کاناتمام بماندومابقی ماجرا...)ولی مشکل اصلی که منومجبورکرده بود گوشی را آپ گرید کنم(که مشکلات بالا در ادامه آن پیش آمده بود)همچنان باقی است:چندماه با ويوازم به مشکلات اساسي خوردم تا جايي که مي تونيد راهنمايي کنيديه دنيا ممنون...من مدتيه که ويوازموبه شارژميزنم بعد3-3.5ساعت ميبينم که هيچ شارژي نشده!!باتري اصل از نمايندگي مرکزي خريدم وعوض کردم وهمينطور کابل شارژربازهم مشکل باقيه!!(جالب اينکه گاهي باتعويض باتري قديمي ونومشکل حل ميشه ولي گاهي همون اول شارژاصلا چراغ شارژروشن نميشه وهمينطور خود گوشي روشن نميشه!!):culpability:گاهي هم شارژکامل ميشه(باسبزشدن چراغ شارژ يابدون او:يعني پرشدن نشانه گر شارژ)ولي بااينکه50درصد شارژ داره اخطار شارژتموم شدن ميده وخاموش ميشه!!:smileys22:مشکل از کجاست چيکار بايد بکنم چه جوري حلش کنم بي نهايت ممنونم از لطف شما.:smileys54:من اینطوری متوجه شدم که شما باتری و کابل شارژر رو عوض کردی،خب من پیشنهادم اینه که یه شارژر همه کاره بگیرید و باتری رو با اون شارژ کنید ببینید درست شد یا نه.اگه درست شد که باید خوده شارژر رو عوض کنید اگرم نه که حتما مشکل از جای دیگه هست.

mdishmi
24-12-12, 18:41
من اینطوری متوجه شدم که شما باتری و کابل شارژر رو عوض کردی،خب من پیشنهادم اینه که یه شارژر همه کاره بگیرید و باتری رو با اون شارژ کنید ببینید درست شد یا نه.اگه درست شد که باید خوده شارژر رو عوض کنید اگرم نه که حتما مشکل از جای دیگه هست.

ممنونم سهیل جان از راهنماییت

شارژر می گیرم اگه باز مشکلی بود ازت می پرسم(راستی مارک خاصی یا از جای خاصی باید شارژرتهیه کنم؟)

Arash_SE
24-12-12, 19:22
دوست عزیز شارژر چیه! اینکه گوشیت با 50درصد شارژ خاموش میشه چه ربطی به شارژر داره؟!!! الکی پول واسه شارژر نده!

من تعمیرکار نیستم که دقیقا بگم مشکل گوشیت از کجاست اما چیزی که مشخصه ربطی به شارژر نداره.

راحت ترین راه فهمیدن اینجور مشکلات فلش کردنه اگه با فلش مشکل حل شد که مشخص میشه مشکل نرم افزاری بوده اما اگه با فلش درست نشد مشکل سخت افزاریه و گوشی باید بره تعمیر.

Alireza
24-12-12, 20:19
دوست من شما اول گوشیتو فلش کن اگه بازم مشکلی بود به مراتب دیگه بپرداز ولی به نظر من هم ربطی به
شارژر نداره

Soheil
25-12-12, 12:47
من منظورم شارژر های معمولی نیست.از اول هم گفتم که شارژر همه کاره،یعنی این:
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
که فقط باتری بهش وصل میشه
اینم بعد از اتصال باتری(باتریه1209 خودمه:eagerness:):
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
چراق قرمز یعنی باتری درست وصل شده
اگه مشکل حل شد یعنی یا شارژرتون خرابه یا سوکت شارژ گوشیتون.البته به نظر من اول فلش کنید اگر درست نشد از راه حل خودم استفاده کنید.

Arash_SE
25-12-12, 14:58
شارژر همه کاره هم همونطور. کلا ممکنه باتری مشکل داشته باشه اما طبق مشکلاتی که گفته شد به شارژر زیاد ربطی نداره.

شارژر یا یا باید نرمال کار کنه یا اینکه خراب باشه و شارژ نکنه که اینجا معلومه شارژر مشکل نداره.

mdishmi
26-12-12, 19:33
arash,alirezay,soheilعزیزممنونم از راهنمایی هردوی شما :smileys71: ولی من قبلا بخاطرآپ گرید ناقص گوشیمودادم فلش کردند اگه مشکل بافلش کردن حل میشد که باید بعدفلش هم حل م:134:یشد...!!ولی مشکل همچنان بعدفلش هم برقراره...

soheilممنونم از راهنمایی تصویری شارژر همه کاره:132:

ولی من فکر میکنم مشکل از شارژرم میتونه باشه چون به یواس بی کامپیوتر وصل میکنم کامل شارژمیشه...!!

از طرفی گاهی کابل را که کابل وصل میکنم وشارژ شروع نمیشه کابل شارژر راکمی میکشم ویا موبایل یه جایی میذارم که کابل حالت

کشیده پیدا کنه!شارژ انجام میشه!!!!حدس من سوکت یواس بی آداپتره...نظرشما چیه؟:smileys9:

Soheil
26-12-12, 19:59
arash,alirezay,soheilعزیزممنونم از راهنمایی هردوی شما :smileys71: ولی من قبلا بخاطرآپ گرید ناقص گوشیمودادم فلش کردند اگه مشکل بافلش کردن حل میشد که باید بعدفلش هم حل م:134:یشد...!!ولی مشکل همچنان بعدفلش هم برقراره...

soheilممنونم از راهنمایی تصویری شارژر همه کاره:132:

ولی من فکر میکنم مشکل از شارژرم میتونه باشه چون به یواس بی کامپیوتر وصل میکنم کامل شارژمیشه...!!

از طرفی گاهی کابل را که کابل وصل میکنم وشارژ شروع نمیشه کابل شارژر راکمی میکشم ویا موبایل یه جایی میذارم که کابل حالت

کشیده پیدا کنه!شارژ انجام میشه!!!!حدس من سوکت یواس بی آداپتره...نظرشما چیه؟:smileys9:
خواهش میکنم عزیز،وظیفه بود.
ممکنه،در ضمن قیمت شارژر همه کاره5500تومنه.

Arash_SE
26-12-12, 21:25
دوست عزیز اینی که الان داری میگی ممکنه از شارژر یا سوکت شارژ گوشی باشه.

اما اون مشکلی که میگی گوشیت با اینکه باطزی هنوز شارژ داره خاموش میشه ربطی به شارژ و سوکت شارژ نداره.

mdishmi
27-12-12, 18:52
arash ,soheilعریرممنونم از همراهیتون برای رفع مشکل گوشی:132:

فکرمیکنم مشکل از سوکت+مشکل(شاید)سخت افزاری گوشی باشه...

نظر وراه حل شما چیه؟

بازهم ممنونم از راهنمایی ولطف شما:53:

Soheil
27-12-12, 19:30
arash ,soheilعریرممنونم از همراهیتون برای رفع مشکل گوشی:132:

فکرمیکنم مشکل از سوکت+مشکل(شاید)سخت افزاری گوشی باشه...

نظر وراه حل شما چیه؟

بازهم ممنونم از راهنمایی ولطف شما:53:
شما یک شارژر همه کاره تهیه کنید و باتری رو با اون شارژ کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

mdishmi
29-12-12, 00:38
soheilجان سلام

جالبه وقتی با یو اس بی به کامپیوتر وصل میشم نه وسط شارژ کردن بوق میزنه نه قطع میشه ودرهمان زمان مقرر(دوساعت)بطور کامل شارژ میشه...!!:smileys24:

فکر میکنی با تعویض آداپتر شارژرهم مشکل حل میشه(میخوام هزینه کمتری بپردازم اگه مشکل با آداپترحل نشه..)

ممنونم از راهنماییت.:53:

Arash_SE
29-12-12, 11:43
خب اینی که الان داری میگی که با کامپیوتر درست شارژ میشه یعنی مشکل از همون آداپتور هست که اینم بری یه آداپتور جدید بخری بهتره تا شارژر همه کاره. چون برای استفاده از شارژر همه کاره باتری رو باید دربیاری.

گوشی های سیمبین هم که باتریشون در بیاد باید ساعت و تاریخ رو دوباره تنظیم کرد که وقتی بخوای هر روز این کارو تکرار کنی خسته کننده میشه. و هم اینکه مدت زمانی که می خوای شارژ کنی گوشی خاموش باید باشه مگر اینکه دوتا باتری داشته باشی.

Soheil
29-12-12, 12:14
soheilجان سلامجالبه وقتی با یو اس بی به کامپیوتر وصل میشم نه وسط شارژ کردن بوق میزنه نه قطع میشه ودرهمان زمان مقرر(دوساعت)بطور کامل شارژ میشه...!!:smileys24:فکر میکنی با تعویض آداپتر شارژرهم مشکل حل میشه(میخوام هزینه کمتری بپردازم اگه مشکل با آداپترحل نشه..)ممنونم از راهنماییت.:53:خب من واسه این گفتم شارژر همه کاره تا احتمالات رو کم کنم و به نتیجه ی درستی برسیم در زمان کمتر،خب حالا با این اوصاف به این نتیجه میرسیم که باتری و سوکت شارژ سالمه و مونده شارژر.شارژر ویوازusbهست،شما تو خونه گوشیه دیگه با پورتusbنداری که شارژر رو باهاش تست کنی؟ یا وسیله ای که برقش باusbتامین بشه؟مثله کول پد لپ تاپ یا بلندگو های لپ تاپی یا...؟ اگه دارین این شارژر رو تست کنید ببینید واقعا خرابه یا نه؟

Arash_SE
29-12-12, 12:21
ولی تمام اینا هیچ ربطی به اون یکی مشکل یعنی خاموش شدن گوشی با اینکه شارژش تموم نشده نداره!

mdishmi
29-12-12, 16:01
من فکر میکنم اون از شارژشدن مجازی موبایل باشه...

شایدبه خاطرنوسان موقع شارژ شدن شارژ(برخلاف چیزی که گوشی نشان میدهد)بدرستی انجام نشده وبی موقع گوشی خاموش شده.

چون الان که بایواس بی کامپیوتر شارژ کردم تا این لحظه این اتفاق نیفتاده...:smileys19:

mdishmi
02-01-13, 16:18
سلام. تقریبا بازم مشکلت همون جواب قبلی داره.

ببین به طور کلی مشکلات گوشی ها به دو دسته تقسیم میشن: سخت افزاری و نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری معمولا با برگردوندن گوشی به تنظیمات کارخانه یا در نهایت فلش کردن برطرف میشن.

مشکلات سخت افزاری هم معمولا مربوط به خرابی یک یا چند قطعه از گوشی میشه که در این مواقع معمولا کار به بردن گوشی نزد یک تعمیرکار می کشه.

مشکلی که الان گفتی من احتمال میدادم نرم افزاری باشه به خاطر این که گفتی گاهی وقتا 50درصد شارژ داره و پیغام کمبود شارژ رو میده. اما از طرفی هم وقتی میگی با تعویض باتری گاهی اوقات مشکل حل میشه و یا علیرغم داشتن شارژ گوشی خاموش میشه این بیشتر به یک مشکل سخت افزاری بر می گرده.

من توصیه می کنم گوشی رو به یک تعمیرکار مجرب نشون بدی.

سلام آرش جان ممنونم از راهنمایی وهمراهیت تااین لحظه دوست خوب:smileys36:

جاالبه که همه این مشکلها(باهمون باتری قدیمی)باشارژکردن موبایل بوسیله یو اس بی کامپیوتر برطرف میشه...!!(یعنی شارژ کامل انجام میشه وسط شارژ

گوشی جیغ نمیکشه وشارژبطورکامل مصرف مشیه ومثل قبل با به نصفه رسیدن شارژ گوشی خاموش نمشیه واینکه شارژ موندگاره وحداقل سه روز شارژ دارم).

فکر میکنی باعوض کردن اداپتر گوشی مشکل حل بشه؟پیشنهادت چشه؟بازهم ممنونم از لطف تودوست خوب:love_heart:

Arash_SE
02-01-13, 21:39
اگه با هر دو باتری با کامپیوتر شارژ کنی و مشکل حل بشه مشکل از آداپتوره. اما اگه فقط با یکی از دو باتری مشکل داشته باشه مشکل از باتریه.

mdishmi
03-01-13, 04:34
ممنونم آرش جان :smileys36:امتحان میکنم نتیجه رو میگم:peaceful:

mdishmi
07-01-13, 00:03
آرش جان باباتری نوآزمایش کردم شارژنکرد!!

ولی باباتری قدیمی که از اول روی گوشی بود(با یواس بی)کامپیوتر شارژکردم کامل شارژشد...!!:smileys78:

Arash_SE
07-01-13, 02:23
خب پس بلاخره مشخص شد که مشکل از باتریه.بعد فقط با کامپیوتر شارژ کردی یا با شارژر هم امتحان کردی؟!

mdishmi
07-01-13, 18:27
باهردوبااینهمه فقط با کامپیوترفول شارژ شد...!!

Arash_SE
08-01-13, 11:38
پس باتری جدیدت کلا مشکل داره.

یه آداپتور بگیر که بتونی باتری قدیمی رو با شارژر هم شارژ کنی.

mdishmi
08-01-13, 15:37
پس باتری جدیدت کلا مشکل داره.

یه آداپتور بگیر که بتونی باتری قدیمی رو با شارژر هم شارژ کنی.

منم فکرکنم این بهترین راه حل باشه

امتحان میکنم نتیجه رومیگم

بازم از لطف وراهنمایی تووهمه دوستان ممنونم وسپاسگزار:132::smileys54:

9jgm438i934g8jh5